HIZLI OKUMA

ANLAYARAK HIZLI OKUMA PROGRAMI

TEOG, YGS, LYS’ ye hazırlanan öğrencilerin sınav sorularını yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde sık sık yakınmalarını duymuşunuzdur… Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25 kat daha hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz? O halde neden en az 10 saat süren bir çalışmayı en fazla 1–2 saatte bitirmeyesiniz?

Okuma alışkanlığı olan bir kişi dakikada 150-250 kelime okuyabilir. Ancak beynimizin dakikada 1000-1200 kelime algılayabilecek potansiyeli vardır. Dakikada 200 kelime okuduğumuzu düşünelim, beynimizin kapasitesi ise 1000 kelime olduğuna göre aradaki fark olan 800 kelimelik boşlukta beynimiz okuduğumuz bilgiye odaklanmak yerine hayal kurar, farklı şeyler düşünür. Dolayısıyla paragrafın ya da sayfanın sonuna geldiğimizde ne okudum ben deriz, hiç bir şey hatırlamayız, geri dönüşler yaparız. Bu son derece doğaldır, Çünkü beynimiz kapasitesine uygun seviyede bilgi alamadığı için varolan kapasitesini başka şeyler düşünerek değerlendirir. Bu durum anlama oranımızıda büyük ölçüde düşürür. Kısa süre sonrada beynimiz bu durumdan sıkıldığı için çalışmamız kısa sürede sonlanır.

Biz size kısa bir sürede okuma hızınızı minumum 3 katına çıkarmayı, bununla birlikte anlama oranınızı en üst seviyeye çıkarmayı garanti ediyoruz. Öğrenciniz ya da kendiniz “odaklanamıyorum, hatırlayamıyorum” demek yerine mevcut kapasitenizi ortaya çıkarın ve kullanmaya başlayın. Öğrencilerinizin ödev başında geçirdikleri zaman yarı yarıya azalsın ister misiniz? Test sınavlarındaki sürenin yarısı okuyup anlayarak geçiyor. Bu zamanı yarı yarıya azaltmak ve kalan süreyi çözümlere ayırmak bu eğitimle birlikte çok kolay. Aynı zamanda öğrencilerimizin soruları anlama oranları, odaklanmarı ve algılamaları en üst düzeye ulaşacak, dikkatleri en üst seviyede olacaktır.

Artık günümüzde yapılan araştırmalara göre zekanın geliştirilebilir olduğu ortaya çıktı. Zekanın beynimizdeki hücrelerin sayısı ya da büyüklüği ile ilgili değil, beynimizdeki bağlantıları artırmamızla alakalı olduğu ortaya çıktı. Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi beyninizdeki bağlantıları harekete geçirirken, iki beyin yarım kürenizi etkileşimli bir biçimde daha etkin kullanmanızı sağlar. Yani sağ ve sol beyninizi daha etkin kullanırsınız. Bunun sonucunda da sözel derslerin yanı sıra sayısal derlerinizde de hatırı sayılır bir iyileşme kaydedersiniz. Çünkü yaratıcı zekanız, bütünü görme, analiz ve sentez yapma becerileriniz büyük oranda artar.

 

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ SİZE NE KAZANDIRIR :
- Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğrenirsiniz.
- Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.
- Zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
- Özgüven kazanırsınız.
- Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.
- Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür.
- Okuma daha zevkli hale gelir.
- Okuma alışkanlığını kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz.
- Okuduğunuzu daha iyi anlar, hafızanızda tutar ve hatırlarsınız.
- Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur.

- Sayısal derslerinizde bütünü görme, analiz ve sentez becerileriniz artar.

- Sağ ve sol beyninizi bir arada daha etkin kullanırsınız.
- Kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı avantajlar sağlar.

 

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ’NİN İÇERİĞİ :
Öğrenme Süreçleri ve etkili kavrama metotları.
Konsantrasyon ve motivasyonu arttırma.
Okuma ve anlamayı zorlaştıran faktörler.
Klasik ve üstün okuma tekniklerinin karşılaştırılması.
Aktif görme alanını geliştirme.
Görme ve anlama çevikliğini arttırma çalışmaları.
Göz kaslarını çevikleştirme.
İç disiplin geliştirme.
Okumaya ritim kazandırma.
Sözcükleri biçimleri yoluyla tanıma.
Ana fikri yakalama.
Hafıza-öğrenme ilişkisi.
Amaca göre okuma biçimleri.
Okuma hızı ve anlama ölçümleri.

Nasıl okuyacağını bilmek kadar nasıl konsantre olabileceğini öğrenmek de önemlidir. Kişi kendini zorlayarak, sıkıştırarak veya kendiliğinden konsantre olamaz! Öyleyse, eğitim seminerlerimize katılmak sizde ve öğrencilerinizde çok şey değiştirecek.

Sevgi...

NOT : Eğitimlerimiz %45 teorik, %55 pratik uygulamalardan oluşmaktadır.

Eğitimin detayları ve kayıt için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

SERKAN ÖZKAN NLP & KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ
İZMİR - MARMARİS - ORTACA
GSM: 0 532 492 26 20
 
 
KURUMLAR İÇİN ANLAYARAK HIZLI OKUMA

Rekabetçi iş hayatında çalışanlarının algılama, öğrenme, odaklanma ve konsantrasyon davranışını geliştirmeleri, bilgilerini sürekli yenilemeleri ve devamlı öğrenmeleri çok önemli bir konudur. Bir yöneticinin günde en az iki saat mail, doküman, not, evrak, rapor okuyarak geçirdiğini biliyor muydunuz? Bu süreyi minimum yarı yarıya bile azaltsanız artan verimliliğin ve işgücünün kuruma katkısı şüphesiz tartışılmaz.Beynimiz normal şartlarda dakikada 1000-1200 kelime okuyabilecek bir kapasiteye sahip olmasına rağmen okuma alışkanlığı olan bir kişi dakikada 150-250 kelime okumaktadır. Bu durum okurken hem çabuk sıkılmamıza, geri dönüşler yapmamıza, metnin ve paragrafın sonuna geldiğimizde okuduğumuzu hatırlamamıza hem de boşuna zaman kaybetmemize sebep olur. Anlayarak Hızlı Okuma Tekniği çeşitli egzersizler vasıtasıyla kişinin okuma, anlama, algılama ve öğrenme becerisini geliştirme temeline dayanmaktadır.Bu eğitim ile katılımcılar yavaş okumaya neden olan okuma frenlerinden kurtulup anlayarak hızlı okuyabilecek, bilinçaltı öğrenme teknikleri ile öğrendiklerini kolayca uygulayabilecek ve zamanı etkin kullanabileceklerdir.

KATILIMCI PROFİLİ :

Program kurumun tüm çalışanlarını kapsar.

EĞİTİM DETAYLARI :

Anlayarak Hızlı Okuma Nedir?

Hızlı Okumanın Tarihçesi,

Öğrenme Süreçleri,

Etkili Kavrama Metotları,

İnsan Beyninin Bölümleri ve Özellikleri,

Anlayarak Hızlı Okuma Süreçleri,

Konsantrasyon ve Motivasyonu Arttırma,

Okuma ve Anlamayı Zorlaştıran Faktörler

Klasik ve Üstün Okuma Tekniklerinin Karşılaştırılması,

Aktif Görme Alanını Geliştirme,

Görme ve Anlama Çevikliğini Arttırma Çalışmaları,

Göz Kaslarını Çevikleştirme,

İç Disiplin Geliştirme,

Okumaya Ritim Kazandırma,

Sözcükleri Biçimleri Yoluyla Tanıma,

Ana Fikri Yakalama,

Hafıza-Öğrenme İlişkisi,

Amaca Göre Okuma Biçimleri,

Okuma hızı ve anlama ölçümleri.

 

Katılımcılara eğitim notları ve sertifika verilecektir.

Eğitimin Detayları ve kayıt için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

SERKAN ÖZKAN NLP & KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ
İZMİR - MARMARİS - ORTACA

E-Posta Adresiniz 
NLP İzmir Alsancak NLP NLP Kişisel Gelişim NLP Koçluk Ortaca NLP Ortaca Kişisel Gelişim KSK NLP Karşıyaka Kişisel Gelişim Karışıyaka NLP Kişisel Gelişim İzmir Marmaris Kişisel Gelişim OK AJANS