THETAHEALING® EĞİTİMLERİ

ThetaHealing fiziksel, psikolojik ve ruhsal şifa sağlayan bir meditasyon çalışmasıdır. Bu enerji sisteminin kurucusu Vianna Stibal’dır. Doğuştan sezgisel yetileri çok açık olan Vianna, 1995 yılında, yakalanmış olduğu kanser hastalığından anlık bir şifa ile arındığında, kendini bulduğu bu yönteme adayarak, tekniği geliştirmeye devam etmiş, binlerce saatlik bireysel uygulama yapmıştır. Daha çok kişinin şifalanmasına yardımcı olmak için tekniği 2000 yılından bu yana öğretmeye devam etmektedir.Teta dalga boyu saniyede 4-7 Hz’ dir. Genelde gece uyurken veya derin hipnoz durumundayken beyindeki dalga boyu teta dalga boyundadır. Ayrıca 0-6 Yaş zamanında beynimizin frekansı da teta dalga boyunda titreşir ve bu nedenle duyduğu, gördüğü, deneyimledigi her şeyi yararlı veya yararsız doğru ya da yanlış olduğuna bakmadan direkt olarak bilinçaltına kaydeder. 

ThetaHealing® ile bilinçaltında bulunan ve hastalığa ya da yaşamdaki probleme neden olan negatif kök inançları temizleyip  yerine yeni ve pozitif olanları ekmek mümkündür. Ve kök inançların bilinçaltında düzeltilmesi çok hızlı ve kesinlikle kalıcı bir iyileşmeyi getirir.

ThetaHealing® kişide var olan negatif bilinçaltı kayıtlarını kişinin 4 inanç seviyesi olan Öz, Genetik, Ruhsal ve Geçmiş Yaşam İnanç düzeylerinin tümünden özgürleştirir. Öz İnançlar, beynimizin ön lobunda enerji olarak muhafaza edilirler. Öz inançlar, bu yaşamımızda çocukluğumuzdan itibaren kabul ettiğimiz, Ailemizden çocukluğumzuda duyduğumuz ve kabul ettiğimiz artık bizi biz yapan inançlarımız haline gelmiş inançlardır. Genetik inançlar, kişinin DNA’sı etrafında bilincin morfolojik alanında muhafaza edilirler ve Anne Babaların da Anne babalarının sahip olduğu yani atalardan miras gelmiş inançlarımızdır. Geçmiş inanç düzeyi, kişinin aura alanında muhafaza edilir. Burada, geçmiş yaşamlardan veya şu andaki kollektif bilincin tecrübelerinin inançlarından oluşur. Ruhsal inanç seviyesi ise kalp çakramızın olduğu yerdir ve varoluşumuzun tamamında bulunan inançlardır.

Bilinçaltı kayıtlarının değişimi kas testi (kinesiyoloji) yöntemiyle de gözlemlenebilmektedir.

İnançların değiştirilmesinin yanında bir de His Yüklemeleri işlemi var ki gerçekten tadından yenmez. His Yüklemeleri ne demektir; His yüklemeleri tüm kişisel gelişim kitaplarında okuduğunuz ve doğruluğu su götürmez olan Kuantum Mekaniği prensibi içindir. His Yüklemesi Sizin etrafınıza yaydığınız frekansınızı, olmasını istediğiniz titreşime ayarlar. Bu Kuantum Yasası ile ilgili her zaman aklıma gelen bir Kızılderili öğretisinin uygulanmasından başka bir şey değildir. Bir Kızılderili her zaman şöyle der; Ne istiyorsan, O ol ! İşte His Yüklemeleri, hayatınızda neyi deneyimlemek istiyorsanız, o olmanız içindir. Ve Bunu, size o duyguları öz manasıyla tanıtarak ve nasıl hissedildiğini anlamanızı sağlayarak ve günlük yaşamınızı bu hislerle nasıl yaşayabileceğinizi öğreterek yapar. Bir çok kişisel gelişim kitabında size önce Kuantum Yasası anlatılır. Evrenin sizin aynanız olduğu anlatılır. Yaşadığınız her şeyin içinizde olanların birer yansıması olduğu ve daha sonra içinizde olanı değiştirmeniz için belirli cümleleri belirli bir gün sayısı boyunca tekrar etmeniz istenir. Ki buna olumlama yöntemiyle tedavi deniyor, veya hipnoterapiyle telkin tedavisi… Taa ki siz onu hissedene kadar. Yani taa ki bilinciniz o şeyi kabul edene ve böylece o şey bilinçaltınıza yerleşene ve bilinçaltınızdan da size bir his olarak iletilmesine kadar. Ve siz böylece Ne istiyorsanız O olursunuz. İnsan ancak, farkında olsun ya da olmasın, İnandığı (içinde onayladığı, hissettiği) şeyi Yaşar, başkasını değil. Bu doğanın değişmez kanunlarından biridir.

 Theta, ismini Theta beyin dalgalarından alır. Genelde gece uyurken, derin hipnoz sırasında ve evrendeki birliğin deneyimlendiği durumlar theta dalga boyunda gerçekleşir. 

Theta, ismini Theta beyin dalgalarından alır. Genelde gece uyurken, derin hipnoz sırasında ve evrendeki birliğin deneyimlendiği durumlar theta dalga boyunda gerçekleşir. Yani Theta hali çok derin bir gevseme anidir. Bu dalga boyunda iken bilinçaltı ile kolayca bağlantıya geçebiliriz ve böylece buradaki inançlarımızı, direkt olarak yaratıcı evrenden alınan yükleme ile değiştirebiliriz.

İşte biz bu seviyede ThetaHealing® tekniğini uyguluyoruz. Çok yumuşak bir haldir. Çocuklar 0-6 yaş aralığında Theta halindedirler. İnanılmaz derecede güçlü bir yöntem olan ThetaHealing®, aynı zamanda uygulanması çok kolay, çok yönlü bir çalışmadır.

Neden ThetaHealing® i öğrendim çünkü çok hızlı sonuç alıyorsunuz. Eğer isterseniz ve kabul ettiğiniz taktirde yaşam döngünüzde hemen değişimler başlıyor. Hastalıklarla bire bir iyileştirme gerçekleştiriyorsunuz. Theta, derin ve güçlü meditasyon ve dualarla evrendeki yaşam enerjisini kullanarak; bilinçaltı ve bilincinizdeki kısıtlanmış inançları değiştirebileceğiniz, vücudunuz içinde neler olduğunu görebileceğiniz, fiziksel ve duygusal duygular nasıl performe ettiğini izleyebileceğiniz, her türlü öğretilerin yükleyebileceğiniz, hayatınızda arzuladığınız her ne var ise yaratabileceğiniz bir yöntemdir. İnanılmaz derece güçlü, öğrenmesi kolay, çok yönlü bir tekniktir. Theta Şifası ile inanç, duygu, düşünce ve hayatımıza aldığımız deneyimlerde ani değişiklikler yapabiliriz. Aynı zamanda yaratıcı, Allah, evren, güç (her ne şekilde adlandırıyorsanız) aracılığıyla evrende var olan herhangi bir bilgi, öngörü ve yaratıcılığı kendinize yükleyebilir, fiziksel, duygusal ve ruhsal anlamda kendimizi iyileştirebiliriz. Yüklediğimiz yeni öğretiler ile geri dönülmeyecek şekilde inançlarımızı dönüştürmek mümkündürTüm hormonlarınızı her gün dengeleyebiliyorsunuz. Özellikle depresyon troid hastalıklarında çok iyi sonuçlar elde ediliyor. Ayrıca mutluluk hormonları dengelendiği için gereksiz mutsuzluk hisleriyle yaşamınızı ötelemiyorsunuz. Tabii bunlar sadece bir kaç örnek ... Bilim adamları E.E.G ile yapmış oldukları deneylerde mutluluk ve huzurun bu dalga boyunda deneyimlendiğini tespit etmişlerdir. Bu dalga boyunda iken kolayca bilinçaltı ile bağlantıya geçebilir. Aynı zamanda evrendeki temel yaşam enerjisi ile bağlantıda oluruz. Yarı trans halinde gerçekleşen bu terapi tekniği çok hızlı ve kolay işleyen, güçlü bir yöntemdir. Yargılar ve genellemeler, yani bilinçaltımızdaki kök negatif düşünce ve duygu kalıpları değiştirilir. Bunların yerine özgüven, yeterlilik, değerlilik duygusu, yaşamı sevmek, bedenimizi sevmek, insanlarla uyum içinde olmak, güven hissi vb. duygular ve olumlu bilinçaltı kalıpları yerleştirilir. Yapılan değişiklikler an’da olur ve kas testleri ile teyit edilir .

 

Theta şifasının kurucusu ve gelişmesindeki öncüsü Vianna Stibal’dir. Yakalanmış olduğu kanser hastalığından arınmış olduğuna ve iyileştiğine şahit olduktan sonra, kendisini bu meditasyon yöntemine adayarak, daha fazla teknikler üretmeye başlamıştır. Ve başka kişilerin tedavisine yardımcı olmayı amaç edinmiştir. Vianna’nın savunmuş olduğu düşünce, “Var olan her şeyin yaratıcısı ile bağlantıya geçtiğimizde beyin dalgalarımız direk olarak Theta zihin haline geçmektedir. Bu eylem gerçekleştiğinde istediğiniz her şeyi değiştirebilir, yaratabilir, iyileştirebilirsiniz. Yani kısaca Theta kavramı; beyin dalgalanmasının ismidir. Ve bu meditasyon yöntemi adını beyin dalgalarından esinlenerek almıştır. Kuantum mantığına dayanan yöntemin ana kuralı, “Gözlemci ve Şahit  Olma” işlemidir. Kişi hayatındaki değişikliklerinin farkına vardığında ve nasıl mutlu olduğunda, iyileştiğini gözlemler ve buna şahit  olduğunda,Thetahealing® de amacına ulaşmış olur. Bilinçaltınızda yaşadıklarınızı, günlük hayata aktarmanızı sağlayacak bu yöntem, istediğiniz ve dilediğiniz gibi yaşamanızı sağlayacaktır. Kendinize zaman ayırmanız gerektiğini savunan düşünce, sorunun kaynağına ve yaratıcının gücüne yardımına inanınca her şeyin üstesinden gelebileceğini savunmaktadır.

 

Thetahealing®'in farkı nedir ?

Benzer tüm tekniklerde olumlama tekniği vardır. Olumlama yaptığınızda gerek hipnoz gerek regresyon olsun, pozitif bir şeyi birkaç defa daha söylediğinizde etkisi oluyor. Bazen de bunun altında negatif bir kalıp varsa onun altından tekrar kökler ortaya çıkıyor ve bunu bozuyorlar. Theta da yaptığımız şey ise kök inanca ulaşıp onu çıkartıp daha verimli bir zemine koymak oluyor. O bakımdan olumlamalardan çok daha etkili ve hızlı çalışılmış oluyor. Yani aşağıdaki olumlamaları 21 gün her gün uygulamak yerine bunları tek bir kere de his olarak kendinize yükleyebilirsiniz. Ayrıca bunlar ile ilgili derin blokajlarınız var ise bu tekniği öğrenerek ya da seans alıp deneyimleyerek kazma tekniği ile değişitirip dönüştürebilirsiniz.

 

 

1- Büyük Şeyler Başarabilirim

 

2- Bugün Enerji ve Neşeyle Doluyum

 

3- Kendimi Olduğum Gibi Kabul Ediyor ve Seviyorum

 

4- Vücudum Sağlıklı, Zihnim Parlak ve Ruhum Sakin

 

5- Her Şeyi Yapabileceğime İnanıyorum

 

6- Şu An Olan Her Şey Benim Nihai İyiliğim İçin Oluyor

 

7- Hayatımın Mimarı Benim, Temelini Ben Attım ve İçindekileri Ben Seçtim

 

8- Geçmişte Bana Zarar Verenleri Affettim ve Onlardan Sakince Uzaklaştım

 

9- Zorlukları Fethetme Yeteneğim Sınırsızdır, Başarma Potansiyelim Sonsuzdur

 

10- Bugün Eski Alışkanlıklarımı Bırakıyorum ve Yeni, Daha Olumlu Alışkanlıklar Ediniyorum

 

 

 

Theta Healing Eğitimleri

Theta Healing® tekniğinde Kinesioloji-Kas Testi kullanılmaktadır.

 

Kinesioloji - Kas Testi Nedir?

 

Kinesiloloji-Kas Testi bilinçaltında depolanmış inanç ve duyguların nasıl performe ettiği gösteren doğal bir dedektördür. Sizin için doğru anlamı olan bir şey söylediğinizde veya düşündüğünüzde bilinçaltınızın elektromanyetik alanı ile pozitif titreşmeye başlar ve kasınız kuvvetlenir. Sizin için doğru olmayan bir şey söylediğiniz ve düşündüğünüzde ise bilinçaltınız elektromanyetik alanınıza negatif titreşim yollar ve kasınız zayıflar.

 

ThetaHealing® ile her türlü öğretileri yükleyebilirsiniz. Theta Healing Tekniği ile öğrenip deneyimleyebileceğiniz çalışmaların bazıları:

 

İnanç Çalışması ( Basic DNA 2-Advanced DNA) : Ne düşünüyorsanız Siz O' sunuz. Düşüncelerimiz, deneyimlerimizi yaratır. Bu yüzden, bazı şeylerin olası olduğu düşünüyorsak, o zaman onlar olasıdır. Örneğin Çekirdek İnançlar, çocukluk dönemi deneyimlerinden oluşmuş inançlardır. Diğer inançlar ise Genetik, Tarih ve Ruh İnançlarıdır. İnançlar, birbiri üstüne kutular gibi yığılmaktadır. En alt inanç veya programı inceledikten sonra, Herşeyin Yaratıcı’sına istekte bulunarak hızlı ve kolay bir şekilde binlerce programı değiştirebilirsiniz. Örnek çalışmalar; Korkular, gerçekleşmeyen hedefler üzerine çalışılabilir.

 

DNA Aktivasyonu ( Basic DNA 2) : DNA aktivasyonu ile DNA’ nın uyuyan kısımları uyandırılmaktadır. DNA’nızın aktive edilmesi, hucrelerinizde taşıdığınız sır ve gizemlerinize erismenizi sağlar, İnsan tarafından yaratılan çevresel zehirlere rağmen hayatta kalmamıza izin verir, aynı zamanda da pisişik yeteneklerinizin gelişmesini sağlar. Simdiye kadar farkinda olmadiginiz yeteneklerinizin ve kabiliyetlerinizin maksimum sekilde ortaya cikarmaniz icin sizi guclendirir. Bagisıklik sistemini guclendirir. DNA’da depolanan bilincalti kaliplarinizdan kurtulmaniza yardimci olur. Beyninizin daha fazla bolumunu kullanma yetinizi artirir. Ust benliginizle baglantiya gecmeniz icin buyuk bir acilim saglar

 

Duyguların Yaratılması ( Basic DNA 2-Rainbow Children ) : Bazı insanlar surekli bir sekilde yeterli olmadiklarini veya sevilmediklerini soyleyerek dolaşırlar. Buna inanırlar çünkü onlara böyle söylenmiştir ve onlar da bunu kabullenmiştirler. Duygular öğretilebilebilir, tekrardan hatırlatılabilir. Çalışma sırasında öğretilebilecek duygulardan bazıları; Şevkat,güvende olma,bolluk,bereket,sevgi,çoşku,huzur,başarı, hayır diyebilme,sıkıntılı,depresif,sinirli vs.olmadan nasıl yaşanabileceği gibi

 

Rahimdeki Bebeğe Sevgi Gönderme (Advanced DNA-Rainbow Children) : Çoğu insan yaşamı boyunca yeterli sevgi ve ilgi göremez. Bu daha ilk başta cenin halindeyken başlar. Bebek cenin halindeyken istendiğini, ilgi gördüğünü veya sevildiğini anlar ve annesinin kendine bakım şeklinden etkilenir. Bu yapılacak olan işlem; alkol sorunu yaşayanlar, manik depresifler, dikkat sorunu olanlar vs. yanında ilgisizlik sorunu yaşayan kişilere de yardımcı olacaktır. Bu inanılmaz işlem size ve çevrenizdekilere yardımcı olacaktır.

 

Kırık Ruh ve Kırık Kalp Tedavisi (Advanced DNA-Rainbow Children) : İnsan vücudu dirençlidir, fakat bazen acı öylesine büyük olur ki ruhu kırabilir. Bazı insanlar zor yaşantılarına bağlı olarak kırık ruhlara sahiptirler. Bu alıştırma onların iyileşmesine yardımcı olacaktır.

 

Koruyucu Melekler(Basic DNA 2-Rainbow Children) : Bu çalışmada koruyucu melekleriniz ile irtibata geçerek yaşamınızla ilgili her türlü sorunun yanıtını almanız mümkündür. Koruyucu meleğinizin sizin her şeye rağmen yalnız olmadığınızı size hatırlatır.

 

Atalarımızla Bağlantıya Geçme (Advanced DNA-Rainbow Children) : Vefat eden atalarınız ile irtibata geçerek onların ne durumda olduklarını, nasıl bir yaşam sürdüklerini, aynı fiziksel hayatta yaptıkları gibi sevgi ve desteklerini hissetmek isteyebilirsiniz. Bu çalışma ile vefat eden sevdikleriniz ile yeniden bağlantıya geçmek, iyi olduklarını kendilerinden de duymanın ötesinde kendini iyi hissetme ve yaşarken dile getirilmeye fırsat olmamış duygu ve olayları duyabilme fırsatı sağlar.

 

Mekan ve Nesne Temizliği ( Advanced DNA ) : Sizden önce o mekanda oturan yaşayanların ve hatta evinizdeki antika eşyaların kullanıcılarından kalan ve size ait olmadığı halde enerjisel olarak mekanınızı, sizi, ilişkileriniz etkileyen enerjilerden veya o mekanda hala yaşamaya devam eden varlıklardan arındırabilir ve arzuladığınız enerjiyi ( sevgi,neşe, çoşku, huzur vb. Gibi) yükleyebilirsiniz.

 

Güç Hayvanı ile İrtibata Geçme ( Rainbow Children) : Kızılderililer ve Şamanlar ; “Güç Hayvan” nının güçlerini arttırdığını ve dışarıdan gelen tehlikelere karşı kendilerini koruduğunu düşünürlerdi. Herkesin kendine özel güç hayvanı olduğuna ve bu hayvanların da tıpkı melek ve yardımcı rehberler gibi destek rolü oynadıklarına inanırlardı. 4.seviyesindeki Şamanik şifa tekniklerinden “ Güç Hayvanı” çalışması ile yaşamınız boyunca hep sizinle birlikte olan “ Güç Hayvanı” nızı keşfediyor olacaksınız.

 

Serbest Dolaşan Hatıralar ( Advanced DNA) : Bunlar bilinçli zihnimiz kapalı ve bilinçaltımız onlara karşı savunmasızken kabul ettiğimiz programlardır. Kelimeler, ses veya durum her tekrar ettiğinde kişi uyanık olduğu dünyada bilinçaltı durumundayken kabul ettiği travmayı yeniden oynamaya başlar. Bu genellikle kişi bilinçliliğini yitirdiğinde, mesela ameliyat sırasında, kazalarda, savaş travmalarında, kötüye kullanmalarda, alkol yüzünden veya aşırı derecede uyuşturucu kullanımı sırasında farkındalık kaybı olduğunda olur. Theta şifası ile serbest dolaşan hatıraların hafızadan çıkarılması mümkün olabilmektedir

 

Eğitimin sonunda uluslararası uygulayıcılık sertifikası verilmektedir

 

Theta healing tekniğinin yaratıcısı Vianna Stibal' a ait resmi web sitesindeki kayıtlı eğitmen profil sayfama aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Theta Healing Seansları

THETA SEANSI NASIL YAPILIR?

 

Çözülmesini istediğiniz konuyu (sağlık, para, başarı, kariyer, ideal evlilik yapmak, ideal kiloya ulaşmak, çocuk sahibi olmak, dilediğiniz evi arabayı satın almak vs.) theta uygulayıcısına iletirsiniz. Uygulayıcı sizin adınıza, sizden izin alarak bilinçaltınızı theta seviyesine çıkarır ve seans boyunca o seviyede kalmanızı sağlar.

 

Theta seviyesindeyken bilinçaltınızda ulaşmak istediğiniz hedefinizin gerçekleşmesini durduran negatif inanç çekirdeklerinizi tek tek bulur ve yine sizden izin alarak tek tek tüm inanç düzeylerinizden çıkarır ve boşalan tüm yerlere de pozitif inançları yerleştirir (bu inançlar atalarınızdan, genetik düzeyinizden, anne rahminde geçirdiğiniz dönemden, bebeklik ve çocukluk döneminden bilinçli ve bilinçsizce kaydettiğiniz bilgi ve deneyimlerdir). Yeni yerleşen inançlarınızın kalıcı olması, hayatınıza kolay adapte olması ve hedeflerinizi kendinize kolaylıkla çekebilmeniz için aynı inançlar pozitif his olarak da tüm inanç seviyelerinize yerleştirilir.

 

Theta terapisinin en büyük özelliklerinden birisi yüklemeler yapılır yapılmaz beklemeden kullanılmaya başlamasıdır

 

THETA SEANSI ALARAK NELERİ DEĞİŞTİREBİLİRİM?

 

* DEĞERSİZLİK KORKUSU

* GÜVENSİZLİK KORKUSU

* PARASIZLIK KORKUSU

* YALNIZLIK KORKUSU

* BAŞARISIZLIK KORKUSU

* SUÇLANMA KORKUSU

* DIŞLANMA KORKUSU

* ÇARESİZLİK KORKUSU

* AYRILIK KORKUSU

* GÜÇSÜZLÜK KORKUSU

* KAYBETME KORKUSU

* HASTALIK KORKUSU

* İNCİTİLME KORKUSU

* SEVİLMEME KORKUSU

* REDDEDİLME KORKUSU

* ACİZLİK KORKUSU

* TERKEDİLME KORKUSU

* ONAYLANMAMA KORKUSU

 

Siz de bu korkulardan biri ya da bir kaçına sahibim ve değiştirmek istiyorum diyorsanız theta seansı ile çözüme ulaşabilirsiniz ...

Theta Healing ve His Yüklemeleri

Thetahealing® tekniğinde His yüklemeleriyle belkide yıllarca tanımadığınız bilmediğiniz hisleri bir anda öğrenebilirsiniz.

 

Bu hem çok zevkli ve tüm diğer tekniklerden kendini ayıran bir özelliktir. Yaşamı boyunca sevildiğini bilmeyen ya da sevgiyi nasıl alıp vereceğini bilmeyen bir kişiye sevmenin tam anlamıyla yaradılıştan gelen ilk halini öğretebiliyoruz. Özellikle İleri seviye dersinde bu his yüklemeleri kişiyi bambaşka bir boyuta taşımaktadır. Bu tekniği öğrenmeden önce 21 günlük klasik olumlama yaparak duyguları değiştiriyordum. Bu hem bende hem de danışanlarımda kolay olmuyordu. Çünkü bir gün unutsak atlasak tekrar başa dönüyorduk. Bunun anda olması için niyet ettiğimde bu teknikle tanıştım. Ve kullandığım andan itibaren bana ve danışanlarıma yeni hisler ile başka bir bakış açısı yaratmıştır. Aynı anda yüzlerce kişiye his yüklemesi yapabiliriz. Lakin yaşamında ilerleme ya da değişiklik olmuyorsa o zaman en alttaki kaydı bulmamız gerekiyor. Bu da Thetahealing® tekniği ile kolay ve mümkün.

 


E-Posta Adresiniz 
NLP İzmir Alsancak NLP NLP Kişisel Gelişim NLP Koçluk Ortaca NLP Ortaca Kişisel Gelişim KSK NLP Karşıyaka Kişisel Gelişim Karışıyaka NLP Kişisel Gelişim İzmir Marmaris Kişisel Gelişim OK AJANS